بدون هیچ هزینه ای و به هر دلیلی، در صورت عدم رضایت، تا ۱۰ روز فرصت دارید سفارش خود را مرجوع کنید بازگشت سفارش کاملا رایگان انجام خواهد شد.

رویه برگشت یا تعویض کالا

ضمانت ۱۰ روزه برگشت کالا

به هر دلیلی اگر محصول خریداری شده ی خود را نمی پسندید می توانیدآن را به راحتی برگشت داده و تعویض نمایید رضایتمندی و آسودگی خاطر مشتریان همواره در همه شرایط از اولویت های بسیار مهم فروشگاه اینترنتی فردامارت بوده و همکاران ما در واحد تولید محتوا حداکثر تلاش خود را انجام داده تا اطلاعات و ویژگی های دقیق و تصاویر با کیفیت از محصولات را در سایت فردامارت ثبت کنند،لذا این اطمینان را به کاربران فردامارت می دهیم که هرآنچه در سایت در رابطه با محصولات مشاهده می نمایید حقیقی و واقعی بوده و با آرامش خیال می توانید فرآیند خرید را انجام دهید با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید قصد برگشت و تعویض کالا را داشته باشند که در این راستا می توانند به راحتی از ضمانت ۱۰ روزه بازگشت کالا استفاده کنند

لطفا توجه داشته باشید:

باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوط راهاندازی شوند (مانند تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال، فریزر، آبسردکن، مایکروویو و نظیر آن) تنها باید توسط نصاب مجاز انجام شود. برای این منظور با شرکت مربوط یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرید. در غیر این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش ازبین خواهد رفت.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات به خرید (شماره تلفن۴-۰۷۱۳۲۲۳۷۵۶۳) اطلاع داده شود.اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۱۰ روز کاری‏ باید انصراف خود را به واحد پشتیبان اطلاع دهد.در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها درصورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد

اگراطلاعات ارایه شده در وب سایت از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با کالای فروخته شده مغایر باشد.

همکاران ما در فردامارت حداکثر تلاش خود را انجام می‌دهند تا اطلاعات و تصاویر موجود در سایت از نظر اصالت، رنگ و جنس،گارانتی مطابق نمونه اصلی باشد. بر همین اساس اگر محصول خریداری شده توسط مشتری دارای مغایرتی با اطلاعات درج شده در سایت باشد، مشتری می تواند از حق استرداد کالا استفاده نماید. برای استفاده از این سرویس حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از مشاهده مغایرت، با تیم خدمات مشتریان فردامارت تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است که جهت عودت، کالا باید در شرایط اولیه باشد. در مواردی که مغایرت کالا قبل از خارج شدن آن از حالت پلمپ قابل تشخیص است، لطفا کالا را به همان صورت پلمپ به فردامارت باز گردانید

اگر کالای خریداری شده مشکل فنی داشته باشد.

مشکل فنی کالا، باید حداکثر تا ۲۴ ساعت به بخدمات مشتریان فردامارت به شماره۴-۰۷۱۳۲۲۳۷۵۶۳اطلاع داده شود.

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات مشتریان ب از طریق تلفن ۴-۰۷۱۳۲۲۳۷۵۶۳ اطلاع داده شود.

آسیب‏های فیزیکی ناشی از حمل ونقل

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فردامارت تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‏کند.آسیب‏‏های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات مشتریان فردامارت اطلاع داده شود.کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات مشتریان فردامارت ارسال شود. در صورتی که آسیب‏های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می‏توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به فردامارت عودت شود. فردامارت همواره می‏کوشد تا با ایجاد بستری امن در راستای سرویس خدمات پس از فروش مبتنی بر اصول مشتری مداری و رعایت حقوق مصرف کننده، امنیت خاطر مشتریان خود را، پیش، حین و پس از خرید فراهم آورد. در صورت رعایت موارد فوق، کالا مجددا برای شما ارسال می شود یا مبلغ پرداختی ظرف ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا توسط فروشگاه، به حساب اعلام شده از طرف مشتری واریز می گردد.

برگشت یا تعویض کالا درموارد زیرامکان پذیر نمی باشد:

– پوشاک (لباس زیر,مایو)

       – هرکالایی که قابل تکثیر باشد.(انواع کتاب,انواع سی دی)

       – محصولات آرایشی-بهداشتی

کالا را چطور ارسال کنید؟

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات مشتریان فردا مارت جداً، خودداریکنید.

– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود ولوازم جانبی و همه اقلام به همراه کالای اصلی ارسال شود.

– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.) فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

– در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.
– اگر ساکن شیراز هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با فردا مارت تماس بگیرید.
– بسته خود را به قسمت خدمات مشتریان فردامارت ارسال کنید

آدرس:

شیراز – چهارراه زند ابتدای خیابان دهنادی طبقه فوقانی مرکز کتاب شیراز

شماره تلفن:۴-۰۷۱۳۲۲۳۷۵۶۳

کدپستی : ۷۱۳۷۶۳۴۵۱۳